Menu

Drzewo wspomnień - genealogiczny wehikuł czasu

Tropem przodków - czyli o praktykowaniu genealogii

Rodzina Kiersztejnów

margo.stemp

Czasem zdarza się tak, że w najmniej oczekiwanym momencie pojawia się "coś" jak grom z jasnego nieba. Tak było właśnie w tym przypadku. 

Kiedy w ramach moich poszukiwań genealogicznych natrafiłam w swym drzewie na dość nietypowe nazwisko Kiersztejna, byłam pewna że wystarczy wpisać nazwisko w wyszukiwarkę i odnajdę wszystkich - ot tak, teraz - zaraz. Niestety nic bardziej mylnego. Poszukiwania przebiegały różnie... raz lepiej, raz gorzej. Ponieważ przy tworzeniu drzewa korzystam z MyHeritage od czasu do czasu pojawiają się tam tzw. "dopasowania" - niestety w moim przypadku stosunkowo rzadko okazywały się one trafne, więc po pewnym czasie przestałam zwracać baczną uwagę na pojawiające się komunikaty.

Kilka dni temu, ku mojemu zaskoczeniu, zauważyłam że pojawił się "zielony" symbol przy mojej Genowefie Kierszejna zd. Ponieważ (siostrze mojej Prababci - Heleny Jastrzębowskiej zd. Ponieważ). Jakież było moje zdziwienie gdy po kliknięciu oczom moim ukazało się 100% trafne dopasowanie... plus zdjęcie, którego do tej pory nie widziałam! Dzięki uprzejmości genealogów, udało mi się nawiązać kontakt z administratorem drzewa z którego pochodził wpis. I tu kolejna niespodzianka - poznałam Prawnuka Genowefy!

Photo1000014

Zdjęcie przedstawiające: siedzących Genowefę Kiersztejnę zd. Ponieważ i jej męża Józefa Kiersztejnę

(zdjęcie pochodzi z archiwum rodzinnego Sebastiana Matysiaka) 

Pokrzepiona tym znaleziskiem, zasięgnęłam wiedzy u mojej Cioci, która z całą stanowczością powiedziała że na zdjęciu znajdują się (od lewej: stojąca - Regina Kiersztejna, która zmarła młodo podczas okupacji na grypę, za nią Edmund Kiersztejna, potem siedząca para małżonków Kiersztejna wraz z chłopcem: Stanisławem Kiersztejną, a następnie Helena Ciesielska zd. Kiersztejna).

Fantastyczne odkrycie! Fantastyczne uczucie móc na nich spojrzeć! A zatem - nie traćcie nadziei! Czasem przodkowie sami się odnajdą.

© Drzewo wspomnień - genealogiczny wehikuł czasu
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci